fbpx


Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Працюємо без перерв

Час роботи:

Пн - Пт з 9:00 до 18:00

Впровадження Global G.A.P.

Відповідно до вимог законодавства, впровадження системи НАССР є обов’язковим для всіх учасників харчового ланцюга, за винятком первинного виробництва. Проте це зовсім не означає, що на даному етапі відсутні фактори, які впливають на безпечність харчового продукту. Ефективним способом контролю ризиків на етапі первинного виробництва є впровадження системи менеджменту відповідно стандарту Global GAP.

Заказать

Global G.A.P (Good Agricultural Practic ) – це серія стандартів, які встановлюють вимоги до виробництва сільськогосподарської продукції в галузі рослинництва, тваринництва та аквакультур.

Global G.A.P являє собою єдиний стандарт належної сільськогосподарської практики, що поєднує в собі кращий досвід аграріїв та слугує орієнтиром на шляху до виробництва безпечної харчової продукції та сталого розвитку фермерства.

Стандарт Global GAP містить елементи GHP (Good Hygiene Practice – Належна гігієнічна практика), GMP (Good Manufacturing Practice – Належна виробнича практика), HACCP (Аналіз ризиків і критичні контрольні точки) та вимоги до побудови системи менеджменту якості.

У фокусі стандарту GLOBAL G.A.P. :

Де впроваджується Global GAP

Стандарт призначений для впровадження первинними виробниками сільськогосподарської продукції, постачальниками і фермерськими господарствами, які знаходяться на початку харчового ланцюга, наприклад:

в галузі рослинництва –  виробники овочів, фруктів, зернових, чаю, зеленої кави, декоративних культур, квітів і т.д.;

в галузі тваринництва – підприємства по розведенню великої рогатої худоби, овець, свиней, птиці; підприємства, які займаються транспортуванням тварин, молочні ферми і т.п.;

в галузі аквакультур –  підприємства по розведенню водних тварин і рослин (прісноводної риби, ракоподібних, морепродуктів).

Впровадження Global G.A.P. необхідне насамперед виробникам, які планують експортувати продукцію до країн Європи, США, Індії, Японії, Таїланду, Китаю та ін. Часто наявність сертифікату Global G.A.P.  є обов’язковою умовою для реалізації продукції в магазини великих торгівельних мереж.

Переваги впровадження Global G.A.P.

Безпечність харчової продукції: впевненість виробника та гарантія для споживача – завдяки виробничому контролю на кожному етапі;

Зміцнення репутації надійного роботодавця за рахунок піклування про персонал, умови праці, безпеку під час роботи;

Демонстрування відповідального підходу до використання хімічних речовин як в аспекті безпечності продукції, так і в аспекті впливу на навколишнє середовище;

Розширення ринку збуту: можливість постачати в міжнародні торгові мережі;

Можливість експорту: наявність сертифікату є гарантією дотримання міжнародних вимог, що e свою чергу сприяє зростанню довіри закордонних партнерів.

Сертифікація стандарту Global G.A.P.

Програма сертифікації Global G.A.P. охоплює всі стадії виробництва, починаючи з кормів чи посівного матеріалу і закінчуючи готовою продукцією, яку випускає сільськогосподарське підприємство.

Перш, ніж подавати заявку на сертифікацію, необхідно переконатися в тому, що вимоги стандарту виконуються: інфраструктура в повній мірі адаптована, система менеджменту ефективно функціонує (як мінімум впродовж трьох місяців від впровадження), ведеться необхідна облікова документація, здійснюється лабораторний контроль продукції (продукція перевіряється на залишки пестицидів).

Після отримання заявки сертифікаційний орган присвоює підприємству реєстраційний номер та узгоджує дати проведення аудиту. Сертифікаційний аудит здійснюється в два етапи. За результатами аудиту організації надається 28 днів для проведення коригувальних дій та усунення невідповідностей, після чого сертифікаційним органом приймається рішення про видачу сертифікату.

Термін дії сертифікату складає один рік. Відповідно, щоб підтвердити виконання вимог стандарту, компанія повинна пройти повторну сертифікацію не пізніше, ніж через 12 місяців.

Навчання стандарту Global GAP

Навчання персоналу є одним із кроків на шляху до впровадження будь-якого стандарту, і Global G.A.P. – не виняток. Фахівці, залучені до розробки та впровадження Global G.A.P., повинні досконало вивчити вимоги стандарту та продумати способи їх реалізації.

Якщо під час роботи із стандартом виникає багато запитань, доцільним рішенням є залучитися підтримкою консультантів або взяти учать у тренінгу. Компанія Атестор проводить як групове, так і індивідуальне навчання, під час якого кожен учасник має змогу отримати відповіді на запитання будь-якої складності та практичні поради професіонала щодо впровадження стандарту.

Аудити Global G.A.P

Виробники, які у своїй діяльності керуються вимогами стандарту Global G.A.P. повинні приділяти значну увагу внутрішнім аудитам та самооцінці. Технічним комітетом Global G.A.P розроблені чек-листи та анкети для самооцінки, відповіді на питання яких дозволяють адекватно оцінити рівень готовності компанії до сертифікації, виявити слабкі місця та доопрацювати систему менеджменту. Ці документи розміщені у вільному доступі на офіційному сайті Global G.A.P.

Схемою сертифікації передбачені такі види аудитів, як сертифікаційний (проходить e два етапи) та повторні.  Повторні аудити можуть бути оголошеними (за домовленістю щодо дати проведення) та неоголошеними, у випадку, коли дата і час перевірки не узгоджується з виробником.

Використання символіки Global G.A.P

Після успішного проходження аудиту за схемою Global G.A.P. виробник отримує сертифікат, право на використання логотипу та можливість наносити на свій продукт спеціальний код, за яким споживач може відшукати в системі Global G.A.P. інформацію про продукцію та виробника.

Підтримка для клієнтів

Фахівці компанії АТЕСТОР готові прийти на допомогу в розробці документації та проведенні навчання персоналу вимогам стандарту Global G.A.P. А також, зважаючи на досвід розробки систем менеджменту, наші консультанти нададуть рекомендації щодо практичних аспектів впровадження стандарту, проведуть діагностичний аудит та забезпечать супровід при сертифікації.

Якість наших послуг підтверджується:

Індивідуальністю

Розробляємо виключно персоналізовані системи якості, адаптуємо міжнародні вимоги до виробничих реалій та потреб замовника.

Досвідом та професіоналізмом

Практичний досвід дає глибинне розуміння прихованих виробничих та бізнес-процесів.

Конфіденційнстю

Політикою компанії заборонено повторне використання напрацювань, з персоналом укладаються угоди про нерозголошення.

Ціновою гнучкістю

Як і в розробці системи, так і в формуванні вартості послуг враховуються всі аспекти співпраці та затверджені об’єми робіт.

Іміджом та довірою

Кожен четвертий замовник, звертається по рекомендації. 90% клієнтів, що скористалися нашими послугами, продовжують співпрацю.

Гарантією акредитації/сертифікації

Замовник безкоштовно отримує доакредитаційний чи досертифікаційний супровід з усуненням зауважень до отримання свідоцтва, сертифікату, декларації.

(067) 315-30-26
консультация
Бесплатный звонок

..

Залиште Ваш номер телефону та менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом:

Робочий час:

Пн - Пт з 9:00 до 18:00

X