fbpx


Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Працюємо без перерв

Час роботи:

Пн - Пт з 9:00 до 18:00

Розробка та впровадження стандарту ISO 37001

ISO 37001:2016 – міжнародний стандарт, метою якого є допомога компаніям керувати заходами, спрямованими на протидію корупції. Стандарт дає можливість виявити і попередити корупційні дії, посилити існуючий контроль, сприяти формуванню культури антикорупційного менеджменту шляхом розробки та впровадження системи управління заходами боротьби з корупцією.

Заказать

Вимоги ISO 37001 поширюються на такі корупційні дії, як хабарництво та підкупи:

При цьому слід зважати на той факт, що стандартом не визначені дії щодо виявлення та реагування на шахрайство в діловій сфері, порушення вимог антимонопольного законодавства, відмивання коштів, нечесну конкуренцію.

Стандарт ґрунтується на ризик-орієнтованому підході та враховує кращий досвід протидій корупції в рамках міжнародної практики, завдяки чому повністю відповідає сучасним умовам.

Основним в практичній реалізації вимог стандарту є зацікавленість вищого керівництва в дотриманні антикорупційної політики організації та поінформованість кожного працівника організації щодо вимог цієї політики і наслідків їх порушення.

Впровадження ISO 37001  не може гарантувати відсутність хабарництва чи інших корупційних дій в організації, але дотримання вимог цього стандарту передбачає застосування надійних та дієвих заходів, які можуть істотно знизити ризик виникнення корупційних процесів.

Переваги стандарту ISO 37001

Впровадивши ISO 37001 компанія отримує ряд переваг, серед яких:

Дотримуючись чітких механізмів запобігання, виявлення та реагування на корупційні ризики, компанія не лише демонструє піклування про свою репутацію, а і сприяє розвитку антикорупційної культури серед партнерів та інших учасників ринку.

Де впроваджується стандарт ISO 37001

Стандарт може бути адаптований для використання на підприємствах різного типу та розміру та з будь-якою кількістю працівників. Перш за все необхідний компаніям, які зацікавлені в протидії корупції та прагнуть заявити про прозоре ведення свого бізнесу.

Використання стандарту є доречним для державних, комерційних підприємств та  неприбуткових організації, які мають на меті:

Стандарт легко вбудовується в існуючі процеси управління організацією. Завдяки структурі, притаманній і іншим стандартам ISO, стандарт успішно інтегрується з стандартами інших систем менеджменту, наприклад з ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001 та ін.

Сертифікація ISO 37001

Отримання сертифікату дозволить компанії продемонструвати відповідність національним нормам та міжнародним стандартам щодо запобігання хабарництву і корупції.Сертифікація за стандартом ISO 37001 є доказом боротьби з корупцією всередині організації і дозволяє продемонструвати відповідність національному законодавству та кращим світовим практикам.

Підтвердження відповідності організації вимогам стандарту здійснюється таким же чином, як і для інших стандартів ISO, таких як, наприклад,  ISO 9001. Для цього необхідно звернутися до центру з сертифікації, оформивши заявку та уклавши договір на проведення незалежного аудиту. Центр сертифікації визначить тривалість перевірки та сформує групу аудиторів.

Аудит проходить у два етапи: на першому проводиться перевірка документації системи менеджменту, в ході другого здійснюється виїзний аудит організації на місці. За результатами такої незалежної перевірки приймається рішення про сертифікацію.

Цикл сертифікації складає три роки та включає в себе сертифікаційний аудит і два наглядових з періодичністю один раз на рік. Наглядові аудити передбачають виїздні візити з метою перевірки дотримання вимог стандарту, а також можуть включати інспекцію  у результаті надходження скарги, перевірку сайту компанії.

Після спливання трьохрічного терміну дії сертифікату компанія може ініціювати проходження ре сертифікації (повторної сертифікації) на підтвердження відповідності системи менеджменту вимогам стандарту ISO 37001.

Навчання ISO 37001

Практична реалізація вимог ISO 37001 передбачає залучення такого персоналу, який є компетентним в питаннях протидії корупції та обізнаним щодо вимог цього стандарту.

Фахівці компанії, які задіяні в розробці і впровадженні  ISO 37001 можуть розібратися в тонкощах стандарту шляхом проходження навчальних курсів або участі у семінарах, перейнявши знання у викладачів з практичним досвідом впровадження систем управління заходами щодо протидії корупції.

Інші працівники повинні бути ознайомлені з антикорупційною політикою компанії, а також та регулярно отримувати інформацію про:

Аудити ISO 37001

Для отримання інформації чи система менеджменту протидіє корупції, стандартом передбачено проведення внутрішніх аудитів. Такі аудити можуть проводитися як компетентним персоналом компанії, так і з залученням фахівців сторонніх організацій.

Аудити, проведені незалежними фахівцями дозволяють об’єктивно оцінити результативність системи управління заходами протидії корупції, її відповідність стандарту ISO 37001 та очкуванням керівництва компанії.

До переліку послуг компанії «Атестор» входить проведення як проведення діагностичних аудитів, так і здійснення передсертифікаційних аудитів, під час якого оцінюється готовність компанії до процесу сертифікації. Така перевірка дозволяє виявити слабкі місця в функціонуванні системи менеджменту, оцінюється її відповідність вимогам стандарту. За результатами аудиту наші спеціалісти надають рекомендації щодо усунення виявлених недоліків, а також практичні поради щодо вдосконалення.

Відповідальність

 Сертифікаційний орган із заданою періодичність (не менше одного разу на рік) проводить перевірки задля того, щоб упевнитися в повноті дотримання вимог стандарту компанією. У випадку, якщо за результатами аудиту функціонування системи менеджменту сертифікованого клієнта не відповідає ISO 37001, сертифікат може бути відкликаний. До того ж, сертифікаційний орган може провести інспекційний візит при надходженні скарг чи повідомлень про невідповідність.

Підтримка та консультація по стандарту

До складу команди компанії «Атестор» входять експерти в сфері розробки та впровадження системи менеджменту відповідно до вимог стандарту ISO 37001. Наші консультанти володіють необхідними знаннями та досвідом, і завжди готові надати допомогу в розробці системи менеджменту, завдяки якій дотримання етичних принципів та соціальних норм стане частиною бізнес-стратегії.

Якість наших послуг підтверджується:

Індивідуальністю

Розробляємо виключно персоналізовані системи якості, адаптуємо міжнародні вимоги до виробничих реалій та потреб замовника.

Досвідом та професіоналізмом

Практичний досвід дає глибинне розуміння прихованих виробничих та бізнес-процесів.

Конфіденційнстю

Політикою компанії заборонено повторне використання напрацювань, з персоналом укладаються угоди про нерозголошення.

Ціновою гнучкістю

Як і в розробці системи, так і в формуванні вартості послуг враховуються всі аспекти співпраці та затверджені об’єми робіт.

Іміджом та довірою

Кожен четвертий замовник, звертається по рекомендації. 90% клієнтів, що скористалися нашими послугами, продовжують співпрацю.

Гарантією акредитації/сертифікації

Замовник безкоштовно отримує доакредитаційний чи досертифікаційний супровід з усуненням зауважень до отримання свідоцтва, сертифікату, декларації.

(067) 315-30-26
консультация
Бесплатный звонок

..

Залиште Ваш номер телефону та менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом:

Робочий час:

Пн - Пт з 9:00 до 18:00

X