fbpx


Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Працюємо без перерв

Час роботи:

Пн - Пт з 9:00 до 18:00

Акредитація

Заказать

Акредитація лабораторії

Акредитація лабораторії — обов’язкова умова діяльності організацій і установ, які проводять експертизу і сертифікацію товарів відповідно до стандартів національного і міжнародного формату. Акредитація лабораторії — важливий інструмент, який формує довіру споживачів до якості і грамотності оцінок, зроблених установами такого роду.

 

Що таке акредитація лабораторії?

 

Акредитація лабораторій — це процедура, яку здійснюють уповноважений орган держави — НААУ. Він перевіряє відповідність діяльності і обладнання установ, завдання яких тестувати, вимірювати і досліджувати.

 

Мета цієї процедури — забезпечити єдність вимірювань. Це підґрунтя для визнання результатів, які отримують лабораторії, а, отже, — довіри до них, впевненість у їхній компетентності. Це означає, що висновки та показники, які робить і демонструє лабораторія, однозначні і точні.

 

Що дає атестація й акредитація лабораторій?

 

Акредитована лабораторія — компетентний орган, висновки, видані нею, надійні. Замовники насамперед звернуть увагу, чи є акредитація лабораторій в системі ISO — міжнародного стандарту, який визначає діяльність таких інституцій. Оскільки експертиза — витратний захід, то отримані результати повинні визнаватися іншими організаціями та контролюючими органами. Клієнти виберуть ту лабораторію, технічні компетентності якої підтверджені державними органами контролю та нагляду.

 

Згідно з регламентним документом ISO / IEC 17025 у практику лабораторій такого роду повинна бути введена система управління якістю. Це оптимізує їхню роботу.

 

Тому обов’язкова акредитація лабораторій на право проведення метрологічних робіт — умова їх успішної діяльності в українському сегменті ринку.

 

Як акредитувати лабораторію?

 

У зв’язку з інтеграцією українського ринку продукції та послуг у європейський і міжнародні ринки виникла необхідність посилити контроль якості. У цьому процесі важливого значення набувають лабораторії, які проводять випробувальну і калибрувальну діяльність.

 

Акредитація лабораторії в Україні в зв’язку з цим стало неминучим процесом, який повинні пройти всі установи такого роду. Розповімо детальніше, як це відбувається.

 

Органи, які проводять акредитацію, для оцінки діяльності лабораторії використовують стандарт ISO / IEC 17025. У ньому прописані вимоги до технічної компетентності лабораторії. Саме ця складова визначає можливості таких організацій видавати достовірні дані.

 

Технічна складова діяльності лабораторій характеризується значною кількістю методів, застосовуваних для випробувань, досліджень і вимірювань. Їх ділять на дві групи — руйнівні та неруйнівні методи.

 

В основі їх диференціації — стан зразків, які досліджують, після скоєння перевірочних дій — контролю, дослідження або випробування.

Неруйнівні методи застосовуються для оцінки і сертифікації експлуатації та ремонту об’єктів технічного характеру, контролю надійності робочих установок, вузлів, технологічних процесів, які застосовуються на виробництві тощо.

 

Акредитація лабораторій неруйнівного контролю — формальне визнання того, що лабораторія правомірно й адекватно застосовує відповідні методи контролю. Для цього оцінюється технічна компетентність організації, що здійснює контроль якості.

 

Акредитація лабораторій в Україні можлива, якщо така установа:

 

 • 1. відповідає встановленим загальним і спеціальним критеріям;
 • 2. підтвердить, що використовує адекватні цілям технічні засоби і методи, проводить перевірки згідно з нормативними документами й актами;
 • 3. орієнтується і має систему якості, яка передбачає реалізацію норм і принципів, правил і процедур, які визначені акредитаційними документами.

 

Сама процедура суворо регламентована і проводиться установами та органами, наділеними такими повноваженнями. Разом з тим вона:

 

 • 1. доступна, оскільки проводиться згідно правил, з якими можна вільно ознайомиться;
 • 2. добровільна. Для проведення акредитації достатньо бажання лабораторії отримати атестацію;
 • 3. незалежна (органи, які оцінюють діяльність лабораторій, не входять в сферу бизнес-інтересів інституту, що акредитується);
 • 4. реалізує принцип рівноправності (для всіх лабораторій вимоги єдині).

 

Процедура акредитація нескладна, однак вимагає серйозної підготовки, оскільки лабораторія, яка вивчається експертами, повинна пройти такі етапи перевірки:

 

 1. 1. Експертизу документації, яка визначає її діяльність.
 2. 2. Створення комісії для атестації.
 3. 3. Безпосередньо атестацію.
 4. 4. Аналіз результатів і винесення рішення акредитаційною комісією.

 

Переваги після акредитації

 

У світі існує загальноприйнята система, згідно з якою проводиться акредитація лабораторії. Україна поступово переходити на неї. Більшість випробувальних і калібрувальних лабораторій уже встигли оцінити переваги, які дає така сертифікація. Ось найбільш значущі пріоритети, які отримує акредитована лабораторія:

 

 • 1. можливість удосконалювати обладнання, підвищувати кваліфікаційний рівень персоналу та рівень виконання замовлень за рахунок регулярних перевірок акредитаційних органів;
 • 2. підвищується конкурентоспроможність, з’являються нові можливості завойовувати ринок;
 • 3. отримує перевагу при участі в тендерах;
 • 4. скорочується час для підтвердження компетентності.

 

Процедура підготовки до акредитації, акредитаційні вимоги, наповнення стандарту ISO / IEC 17025, умови і правила його впровадження — питання, які роз’яснюються на семінарах компанії «Атестор».

 • Акредитуються органи оцінки відповідності (ООС) для того, щоб здійснювати свою діяльність, до якої відносяться іспити, інспектування та сертифікація.
 • Органом з оцінки відповідності може бути підприємство або організація, а також їх структурний підрозділ, що здійснює діяльність з оцінки відповідності.
 • З метою підтвердження професійного досвіду і виконання вимог стандарту, ООС періодично перевіряє орган з акредитації.
 • Процедуру акредитації здійснюють на відповідність вимогам, прописаним в загальноприйнятих нормативних документах – стандартах.
Документом, що підтверджує проходження акредитації, є Атестат про акредитацію, який свідчить про професіоналізм ООС, про виконання вимог відповідного стандарту, про незалежність і можливості надати якісні послуги в сфері акредитації.

Процедура акредитації

Впровадження системи управління в діяльність організації, згідно процедур певного стандарту

Подача заявки в агентство з акредитації

Аналіз поданої документації в НААУ

Оцінка компетентності органу на здійснення діяльності з оцінки відповідності

Ухвалення рішення про акредитацію

Видача атестата акредитації і надання права використання національного знака акредитації

Вигоди акредитації

ВИЗНАННЯ КОМПЕТЕНТНОСТІ ТА ЯКОСТІ НАДАНИХ ПОСЛУГ

Атестат акредитації демонструє високий рівень підготовки робіт і надання достовірних результатів в сфері своєї акредитації.

ВИЗНАННЯ НА МІЖНАРОДНОМУ РІВНІ

Уклавши Європейська організація з акредитації (EA), Міжнародне співробітництво з акредитації лабораторій (ILAC) та іншими. Акредитовані органи оцінки відповідності визнаються закордоном, завдяки чому знижується стаття витрат на повторні випробування за кордоном, що не менш важливо для виробників і експортерів.

ФУНКЦІОНАЛЬНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ

Стандарт серії ISO / IEC передбачають впровадження дієвої системи менеджменту, що дозволяє самостійно оцінити рівень якості та достовірності виконаних робіт. Також система передбачає самостійне знаходження і ліквідацію недоліків в роботі.

Для консультації з питань впровадження та сертифікації підприємства вимогам стандарту залиште заявку або зверніться до менеджера по тел.: +38 (096) 315-30-25

Якість наших послуг підтверджується:

Індивідуальністю

Розробляємо виключно персоналізовані системи якості, адаптуємо міжнародні вимоги до виробничих реалій та потреб замовника.

Досвідом та професіоналізмом

Практичний досвід дає глибинне розуміння прихованих виробничих та бізнес-процесів.

Конфіденційнстю

Політикою компанії заборонено повторне використання напрацювань, з персоналом укладаються угоди про нерозголошення.

Ціновою гнучкістю

Як і в розробці системи, так і в формуванні вартості послуг враховуються всі аспекти співпраці та затверджені об’єми робіт.

Іміджом та довірою

Кожен четвертий замовник, звертається по рекомендації. 90% клієнтів, що скористалися нашими послугами, продовжують співпрацю.

Гарантією акредитації/сертифікації

Замовник безкоштовно отримує доакредитаційний чи досертифікаційний супровід з усуненням зауважень до отримання свідоцтва, сертифікату, декларації.

(096) 315-30-25
консультация
Бесплатный звонок

..

Залиште Ваш номер телефону та менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом:

Робочий час:

Пн - Пт з 9:00 до 18:00

X