fbpx


Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Працюємо без перерв

Час роботи:

Пн - Пт з 9:00 до 18:00

Написання, розробка, реєстрація технічних умов (ТУ)

11.04.2019

Технічні умови – нормативний документ відповідно до якого підприємство  виготовляє свою продукцію.

Технічні умови поєднують в собі необхідні норми та вимоги до сировини, виробничих приміщень, персоналу, готової продукції, упаковки, маркування, безпеки навколишнього середовища, транспортування, гарантій виробника, тощо. Без ТУ неможливе виготовлення та реалізація жодного продукту.

ТУ можуть бути написані для серійного виробництва (на окрему групу товарів, яку виготовляє підприємство чи мережа), для одноразового виготовлення (орієнтовані на спецзамовлення та індивідуальні побажання замовника) та на окремі інгредієнти (компоненти).

 

Умови та переваги розробки ТУ

Технічні умови розробляються у таких випадках:

 • відсутність діючих державних або міждержавних стандартів (ДСТУ, ГОСТ, ДСТУ EN ISO), або за необхідності конкретизації їхніх вимог;
 • при виробництві продукції використовуються новітні технології, або технологічні процеси, які використовуються при виробництві, є новими і суттєво покращують або змінюють властивості продукції що виробляється;

У виробників, що мають власні технічні умови є ряд переваг перед конкурентами:

 • отримання висновку санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікату відповідності на продукцію та ряду інших документів;
 • можливість надавати свої технічні умови у використання за грошову винагороду (або подати дані технічні умови) іншим виробникам;
 • можливість внесення змін в технічні умови, якщо збільшується асортимент, або змінюються деякі показники готової продукції при зміні сировини або способу виробництва;
 • можливість варіацій у використанні сировини для виготовлення продукції, урізноманітнення асортименту.

Документи для написання та реєстрації ТУ

Для розробки технічних умов потрібні такі дані:

 • код ЄДРПОУ виробника;
 • ПІБ керівника, розробника;
 • технологічні характеристики продукції;
 • опис технологічного процесу;
 • список обладнання на якому виготовляється продукція;
 • умови та терміни зберігання.

Скільки коштує розробка та реєстрація ТУ?

Ціна розробки технічних умов залежить від виду технічних умов (групові чи на один конкретний вид продукції), строків виконання, необхідності реєстрації.

Добровільна реєстрація гарантує захист ваших технічних умов від використання сторонніми організаціями, так як вони вносяться до бази даних «ТУ України». Також, вони стають придатними для цілей оцінки відповідності продукції вимогам законодавства України, технічних регламентів, інших нормативно-правових актів та національних стандартів.

Зазвичай ТУ потребують перегляду кожні п’ять років. Але при зміні технології виробництва, рецептури, сировини,  зміни потрібно внести і до нормативного документу. Внесенням змін, виробник не може погіршувати умови виробництва та якісні показники продукції.

Для внесення змін розробляється повідомлення про зміну до технічних умов, в якому прописуються всі зміни із зазначенням пунктів технічних умов, до яких вони вносяться. Кількість реєстрованих змін до технічних умов  не повинно перевищувати 10-ти, щоб не ускладнювати роботу з документом. У разі розробки та реєстрації більше 10 повідомлень про зміну до технічних умов або у разі внесення змін у вимоги, за якими ідентифікують продукцію, технічні умови підлягають перегляду з розробкою технічних умов на заміну чинним.

Залежно від того, які саме зміни потрібно внести до чинних технічних умов визначається необхідність їх погодження в профільних органах виконавчої влади.

Погодження та реєстрація повідомлення про зміну до технічних умов здійснюється за аналогічною процедурою погодження та реєстрації технічних умов.

Також процедура розробки і реєстрації повідомлення про зміну, необхідна при продовженні терміну дії технічних умов.

(096) 315-30-25
консультация
Бесплатный звонок

..

Залиште Ваш номер телефону та менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом:

Робочий час:

Пн - Пт з 9:00 до 18:00

X