fbpx


Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Працюємо без перерв

Час роботи:

Пн - Пт з 9:00 до 18:00

Хто і чому повинен впроваджувати ISO/IEC 17020

Хто і чому повинен впроваджувати ISO/IEC 17020

Стандарт поширюється на діяльність органів з інспектування, робота яких може охоплювати перевірку матеріалів, продукції, устаткування, підприємств, процесів, робочих методик або послуг, а також визначення їхньої відповідності вимогам та подальше звітування про результати цієї діяльності клієнтам і, за потреби, органам влади. Інспектування може охоплювати всі етапи життєвого циклу цих об’єктів, зокрема проектування.

Як правило, органи з інспектування утворюються тоді, коли є значні законодавчі підстави для інспектування. В Україні це сфери безпеки транспорту, безпеки праці, в тому числі особливо небезпечні роботи та обладнання, сфера якості будівництва тощо. У міжнародній практиці органи інспектування можуть створюватися виробничими та торгівельними коопераціями для здійснення аудитів другої (зацікавленої) сторони або взагалі незалежної третьої сторони.

Для забезпечення довіри до органів інспектування та результатів їх діяльності, вони піддаються процедурі акредитації у національному органі акредитації (в Україні це Національне агентство з акредитації України НААУ)
Юридичні особи

Якщо орган інспектування є юридичною особою, йому найлегше підтвердити свою відповідність, бо він відповідає типу А за ISO/IEC 17020.

Підрозділи у підпорядкуванні юридичних осіб

Поділ органів з інспектування за типами A, B або C (Додаток A до стандарту), за суттю, є мірилом їхньої незалежності від незалежного А (юридична особа), B – частина юридичної особи, діяльність з інспектування якого не пов’язана з діяльністю юридичної особи, до С, який є частиною юридичної особи, який інспектує діяльність власної юридичної особи та задіяний у процесах, які інспектує, як слідство, інспектування, які провадять органи з інспектування типу C не можна класифікувати, як інспектування третьою стороною для такої самої інспекційної діяльності, оскільки вони не відповідають вимогам незалежності діяльності для органів з інспектування типу А.

Продемонстрована незалежність органу з інспектування може зміцнити довіру його клієнтів стосовно здатності органу з інспектування неупереджено виконувати роботи щодо інспектування.

Акредитація органів з інспектування типів В та С не є неможливою, але доведеться розробляти та впроваджувати спеціальні застережні процедури, щоби підтвердити НААУ можливість неважного інспектування.

(067) 315-30-26
консультация
Бесплатный звонок

..

Залиште Ваш номер телефону та менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом:

Робочий час:

Пн - Пт з 9:00 до 18:00

X